ПАРТЕНОЦІССУС

ПАРТЕНОЦІССУСПАРТЕНОЦІССУС (дівочий виноград), рід рослин сімейства виноградні (vitaceae). Налічує 15 видів дводомних дерев'яніють ліан, поширених в районах з помірним кліматом в Азії та Америці.

Партеноціссус тріостренний (P. tricuspidata) в Росії зростає на приморських скелях Далекого Сходу. У Червоній книзі Росії.

В Росії в культурі поширений Партеноціссус Генрі (Partenocissus henryana) - листопадна ліана, з лазять стеблами. Листорозміщення чергове, листя пальчатосложниє з п'яти листочків. Листочки овально-ланцетні, загострені, у верхній половині по краю зубчасті, світло-зелені, з сріблясто-білими смугами по середньої та бокових жилах, знизу червонуваті. Квітки в пазухах гроновидних суцвіттях, дрібні, зеленуваті. Плоди округлі, соковиті, ягодоподібні, сині. Восени листя стає червоно-бордовими, малиновими, бордовими, тому рослина застосовується в озелененні як декоративне, іноді вирощують в кімнатах як вазони. Взимку поливають рідко, містять при температурі 10-12 ° С. Родина - центральний Китай (провінція Хубей ( см. Хубей)). Розмножують живцями.

Енциклопедичний словник. 2009.

Поділіться З Друзями
Попередня Стаття
Наступна Стаття