НАЙНИЖЧІ ТАТРИ

НАЙНИЖЧІ ТАТРИНІЗКІЕ ТАТРИ (nizke Tatry) - гірський хребет у Західних Карпатах ( см. ЗАХІДНІ КАРПАТИ) протяжністю близько 100 км. Розташовані в центральній частині Словаччини ( см. СЛОВАЧЧИНА). Найвища точка - вершина Дюмбьер (2043 м).

Незважаючи на невелику висоту Низьких Татр, на схилах гір завжди багато снігу. Ялицево-смерекові ліси, мінеральні джерела, у верхній частині схилів - криволісся і гірські луки, використовувані як пасовища. Низькі Татри - охороняється національний парк. Тут розташовані курорти з розвиненою туристичною інфраструктурою і підготовленими гірськолижними трасами: Ясна, Бистра, Деменовская долина, Талі, Доновали. Взимку тут ідеальні умови для всіх видів лижного спорту. Зимовий сезон триває з грудня по квітень.

Ясна (Jasna), найвідоміший курорт Низьких Татр, вважається кращим гірськолижним центром Східної Європи. Розташований під північними схилами гори Хопок (2024 м). Тут щорічно проводяться великі міжнародні та національні змагання з гірськолижного спорту в рамках Кубка Європи.

Курорт Талі (Tale) знаходиться в передгір'ї Низьких Татр на південному схилі гори Хопок, на початку Бистрянської долини. Тут розташовані 3 гірськолижних центру: Хопок-Південь (Chopok-Juh), Ski Tale, Мито під Дюмбьер (Myto pod Dumbierom), які мають у своєму розпорядженні лижними трасами різного рівня складності.

Доновали (Donovaly) - один з найвідоміших лижних центрів Словаччини, розташований на висоті 960 м над рівнем моря.Лижний центр знаходиться в 24 км від міста Банська Бистриця. Лижні траси розташовані на висоті 900-1360 м на східній і південно-східній стороні.

Енциклопедичний словник. 2009.

Поділіться З Друзями
Попередня Стаття
Наступна Стаття