Біографічний словник 2018

Категорія: Біографічний словник 2018

Корнілова

Корнілова

Корнілова - російський дворянський рід, що походить від Ждана Товаріщева сина Корнілова, іспомещенія в Торопецком повіті в 1596 році. Петро Якович Корнілов, генерал-лейтенант, учасник Вітчизняної війни (1770 - 1828). З його синів Петро (1804 - 1869) був московським комендантом, Федір (1809 - 1895) - членом державної ради.
Архангельський Михайло Ферапонтович

Архангельський Михайло Ферапонтович

Архангельський Михайло Ферапонтович - см. в статті Архангельські ( А. А., А. П., А. С., Г. І., К. Ф., М. Ф.). Біографічний словник. 2000.
Корсак

Корсак

Корсак - литовський дворянський рід, герба Корсак, висхідний до xIV століття. Герасим (Гліб Іванович) Корсак був православним архієпископом Полоцьким (+1552). Рід Корсаков розділився на кілька гілок, внесених в VI частину родовідних книг Віленської, Вітебської, Ковенської, Мінської, Могилевської та Подільської губерній.
Коровін Костянтин Олексійович

Коровін Костянтин Олексійович

Коровін, Костянтин Олексійович - живописець. Народився в Москві в 1861 році; відбувається з багатьох селян Володимирській губернії. У будинку батька з дитинства зустрічався з багатьма художниками і під впливом свого родича, І. М. Прянишникова, з ранніх років разом з братом Сергієм почав займатися малюванням.
Корсаков Сергій Сергійович

Корсаков Сергій Сергійович

Корсаков, Сергій Сергійович - психіатр (1854 - 1900), закінчив курс медичного факультету при Московському університеті в 1875 році і тут же, в 1887 році, отримав ступінь доктора медицини, представивши в якості дисертації дуже цінну роботу: "Про алкогольний параліч ". З 1892 року перебував професором психіатрії при Московському університеті, з 1899 року - директором психіатричної клініки.
Корсів Готфрід Готфрідовіч

Корсів Готфрід Готфрідовіч

Корсів, Готфрід Готфрідовіч - оперний співак-баритон (справжнє прізвище його - Герінг). Народився в 1845 році в сім'ї лікаря, навчався спочатку в Петербурзькому будівельному училищі, потім в Академії Мистецтв, по відділенню архітектури. Співу навчався в Петербурзі у Пічіолі, потім в Мілані у Корсі (звідси його сценічна прізвище).
Корсун Олександр Олексійович

Корсун Олександр Олексійович

Корсун, Олександр Олексійович - письменник (1818 - 1 891 ). Закінчив курс в Харківському університеті, близько зійшовся з М. І. Костомаровим і при його участі видав в 1841 році альманах "Сніп", на малоросійською мовою, де помістив кілька власних віршів; потім видав переробку 7 народних казок під назвою "Українські повір'я"; в "Російському архіві", 1890, № 10, надрукував цінні спогади про Костомарова.
Архангельський Нік. Мих.

Архангельський Нік. Мих.

Архангельський (Нік. Мих.) - народився в 1787 році, навчався в Харківському університеті, в якому з 1818 - 1826 був ад'юнктом, а з 1826 - 1830 ординарним професором математики. Помер в 1857 році. А. збагатив нашу математичну літературу перекладами деяких праць Ейлера, Боссю, Пуассона та інших. Біографічний словник.
Корсаков Павло Асігкрітовіч

Корсаков Павло Асігкрітовіч

Корсаков, Павло Асігкрітовіч - громадський діяч (1847 - 1908). Народився в старовинній дворянській родині в Тверській губернії. Юрист за освітою, служив в i департаменті Сенату, потім в провінції по судової частини. У 1873 році оселився в селі і віддався земської діяльності, якій зацікавився, будучи ще студентом.
Корсунський Іван Миколайович

Корсунський Іван Миколайович

Корсунський, Іван Миколайович - письменник (1849 - 1899), вихованець, а потім професор Московської духовної академії по кафедрі грецької мови і його словесності. Головні його роботи: "Іудейська тлумачення Старого Завіту" (1882, магістерська дисертація), "Новозавітне тлумачення Старого Завіту" (Москва, 1885), "Переклад lXX.
Корсаков Петро Олександрович

Корсаков Петро Олександрович

Корсаков, Петро Олександрович - письменник (1790 - 1844). Сімнадцяти років від роду він відправився на службу при російської місії в Голландії, де залишався до 1810 року і вивчав голландську мову і літературу. Надруковані їм в "Сині Отечества", "Бібліотеці для Читання" і "Вітчизняних Записках" переклади голландських поетів - Іооста фан-дер-Фонделя, Катса, Як.
Корсунський Микола Миколайович

Корсунський Микола Миколайович

Корсунський, Микола Миколайович - духовний письменник (1843 - 1899). Закінчив Московську духовну академію. Надрукував в "Ярославський Єпархіальних Відомостях" дуже цінні переклади творів Климента Олександрійського: "Умовляння до еллінам", "Педагог" і "Стромати" (видані окремо). Окремо видав "П'ятнадцять промов з навчальної практики" (2-е видання, 1886).
Корсунь

Корсунь

Корсунь - малоросійські дворянські пологи. Один з них походить від Миргородського полкового сотника Григорія Яковича Корсуна (1672 - 1683); інший від військового товариша Миргородського полку Григорія Корсуна є (1689); третій від полкового осавула Івана Корсуна (1 683). Існує ще кілька пологів Корсунов пізнішого походження.
Корф Андрій Миколайович

Корф Андрій Миколайович

Корф, Андрій Миколайович, барон - генерал-ад'ютант, генерал від інфантерії (1831 - 1893). За його ініціативи засновано стрілецька рота (нині офіцерська стрілецька школа). У 1859 році брав участь в штурмі ведення. У 1884 році призначений Приамурського генерал-губернатором; прийняв ряд заходів, які сприяли розвитку краю (просвіта інородців; колонізація Південно-Уссурійського краю, охорона котикових промислів, морські зносини з Далеким Сходом, розробка кам'яного вугілля на Сахаліні).
Корсакова

Корсакова

Корсакова - російський дворянський рід, галузь литовського роду Корсак, герба Корсак. За переказами стародавніх родословцев і сімейними переказами, якийсь Жігімунт Корсак, родом чех, прийшов до Литви за Вітовта; сини його, В'ячеслав і Мілослав, прибутку в 1390 році в Москву в свиті Софії Вітовтовна, дружини великого князя Василя Дмитровича московського; від В'ячеслава пішли Корсакова і Римські-Корсакова, а від Мілослава - Милославські.
Кортацці Іван Єгорович

Кортацці Іван Єгорович

Кортацці, Іван Єгорович - астроном (1837 - 1903). Закінчив курс в геодезичному відділенні академії генерального штабу. Був директором морської обсерваторії в місті Миколаєві. Головні його праці: "Визначення різниці довгот Пулкова, Гельсингфорса, Або, Ловіза і Виборга" ( "Записки військово-топографічного відділу головного штабу", 32); "Таблиці для Сомнерова способу".
Корф Павло Леопольдович

Корф Павло Леопольдович

Корф, Павло Леопольдович, барон - громадський діяч (1836 - 1913). Здобув освіту в пажеському корпусі. Був світовим посередником першого призову; в 1866 році обраний Шлиссельбургская повітовим предводителем дворянства; з часу відкриття земських установ брав у них діяльну участь; в 1868 - 1878 роках був головою петербурзької губернської земської управи.
Архангельський Сергій Костянтинович

Архангельський Сергій Костянтинович

Архангельський (Сергій Костянтинович) - педагог. З 1901 року редагує і видає журнал "Ручний Труд", присвячений "кустарно-ремісничої та сільськогосподарської промисловості і торгівлі". Головний його працю: "Питання фізичного виховання в дошкільному віці" (додаток до журналу "Ручний Труд", 1904). У складених їм звітах про московських міських піклування зроблена детальна розробка статистичних даних про бідних, які користувалися допомогою попечительств.
Корф Сергій Олександрович

Корф Сергій Олександрович

Корф, Сергій Олександрович, барон - юрист. Народився в 1876 році. Складається професором російського державного права і історії російського права в Гельсингфорсського університеті. Головні праці: "Залізничний змішаний суд в Маньчжурії" (1903), "Дворянство і його станове управління" (1906), "Федералізм" (1908), "Історія російської державності" (1908), "Адміністративна юстиція в Росії" (1910) , "Право опублікування парламентських звітів" (1911), "Державний лад Канади" (1911), "Державний лад Австра
Корцови

Корцови

Корцови - російський дворянський рід. Іван Матвійович Корці жалуваний маєтками в 1688 році. Рід Корцових внесений в vI частина родоводу книги Тамбовської губернії. Біографічний словник. 2000.
Корф Федір Федорович

Корф Федір Федорович

Корф, Федір Федорович, барон - письменник (помер в 1853 році). Був редактором "Русского Інваліда". Праці його: "Спогади про Персії" (1838), "Повісті" (1838), "Переродження" (1840), "Суд в Ревельском магістраті" (1841), "Як люди багатіють" (роман, в "Современнике" 1 847, vIII і IX) та інші. Біографічний словник.
Корфу

Корфу

Корфу - російський графський і баронський рід, що походить з Вестфалії і виїхав в xV столітті в Прибалтійський край. У XVI столітті рід Корфів розділився на три головні гілки. З старшої гілки відбувалися Йоганн-Альбрехт Корф і Микола Олександрович Корф (див. вище). З другої гілки відбувалися: Микола Корф (1585 - 1659) - польський посол в Данію (1634) і воєвода венденского, який залишив цікавий щоденник; Микола Андрійович (Іоанн-Микола, 1710 - 1766), генерал-аншеф, за Петра III ге Ераліев-поліцме
Корш Євген Федорович

Корш Євген Федорович

Корш, Євген Федорович - журналіст, брат попереднього, один з членів московського літературного гуртка, до якого належали Грановський, Герцен, Бєлінський, В. Боткін, Кетчер і інші. У 1858 - 1859 роках видавав і редагував журнал "Атеней". Перекладав Фюстель-де-Куланжа ( "Громадянська громада античного світу", Москва, 1867), Куглера ( "Керівництво до історії мистецтв", Москва, 1869), М.
Корш Федір Адамович

Корш Федір Адамович

Корш, Федір Адамович - театральний антрепренер (народився в 1852 році). Закінчив курс в Московському університеті; був адвокатом. Зі знищенням монополії казенних театрів відкрив в Москві свій театр, куди залучив такі сили, як Писарєв, Давидов, Далматов, Андрєєв-Бурлак. Репертуар театру дуже різноманітний.
Корш Федір Євгенович

Корш Федір Євгенович

Корш, Федір Євгенович - філолог (народився в 1843 році), син Євгена Федоровича Корша, професор римської словесності в Новоросійському і Московському університетах, ординарний академік Академії Наук. Має видатну ерудицією не тільки по своїй спеціальності, але і по історії європейських літератур і її області індоєвропейських і азіатських говірок.
Архарів Іван Петрович

Архарів Іван Петрович

Архарів Іван Петрович - см. в статті Архарова. Біографічний словник. 2000.
Корякін Михайло Михайлович

Корякін Михайло Михайлович

Корякін, Михайло Михайлович - талановитий співак-бас (1850 - 1897). Закінчив Московський університет з медичного факультету (1875); ще студентом навчався співу у Александрової-Кочетовой, потім вступив до Московської консерваторії. У 1878 році дебютував з видатним успіхом на імператорських сценах Москви і Петербурга; на другий з них залишався до самої смерті.
Косма і Даміан

Косма і Даміан

Косма і Даміан - два святих лікаря, безсрібники. Історія їх служить предметом нескінченних суперечок. Пам'ять в нашій церкві 1 липня. Біографічний словник. 2000.
Коршун Степан Васильович

Коршун Степан Васильович

Коршун, Степан Васильович - гігієніст. Народився в 1868 році. Закінчив курс в Харківському університеті, в якому перебуває професором гігієни. Головні його праці: "Про біохімічної зв'язку між токсинами і ензимами", "ueber Lad u. Antilab", "Sind im Labmolekul mehrere functionierende Gruppen anzunehinen", "Ueber die hamolytischen Eigenschaften von Organ-Extracten", "Sur l'action bactericide de l'extrait leucocytaire des lapins et des cobayes "," Ueber eine Methode zur Bestimmung geringer Stickstof
Косач Ольга Петрівна

Косач Ольга Петрівна

Косач, Ольга Петрівна - малоросійська письменниця, сестра М. П. Драгоманова, народилася в 1852 році. Пише під різними псевдонімами, найчастіше - "Олена Пчілка". у 1867 році Косач видала в Києві "Український народний орнамент" (зразки вишивок, тканин і тканок), в 1880 році - "Співомовки Руданьского" і перевела до Галичини кілька оповідань Гоголя; в 80-х роках надрукувала в Галицькій газеті "Зоря", в "Киевской Старине" і в "Раді" ряд віршів і повістей.
Косицкая-Нікуліна Любов Павлівна

Косицкая-Нікуліна Любов Павлівна

Косицкая-Нікуліна, Любов Павлівна - актриса (1829 - 1868). В "Русская старина" надруковані її спогади про роки юності (1878 рік, тому xXI). Надійшла на сцену 14 років, в Нижньому Новгороді. Її помітив знаменитий співак Бантишев, з яким Нікуліна-Косицкая співала в "Аскольдовій Могилі". М. С. Щепкін привіз здатну артистку в Москву і разом з Мочаловим зайнявся сценічним її освітою.
Косоротов Дмитро Петрович

Косоротов Дмитро Петрович

Косоротов, Дмитро Петрович - лікар. Народився в 1856 році. Закінчив курс в медико-хірургічної академії. Був професором судової медицини в військово-медичної академії. Складається членом медичної ради міністерства внутрішніх справ. Викладає судову медицину, як приватний викладача, в військово-медичної академії, в Петроградському університеті і в Олександрівській військово-юридичної академії.
Косинський Володимир Андрійович

Косинський Володимир Андрійович

Косинський, Володимир Андрійович - економіст. Народився в 1866 році, закінчив курс математичного та юридичного факультетів Московського університету. Отримав ступінь магістра політичної економії за дисертацію: "Установи для дрібного кредиту в Німеччині" (Москва, 1901). Був професором в ризькому політехнікумі і в Новоросійському університеті, тепер професор київського політехнікуму.
Косоногов Йосип Йосипович

Косоногов Йосип Йосипович

Косоногов, Йосип Йосипович - фізик, професор Київського університету. Народився в 1866 році. Закінчив університет святого Володимира. Головні праці: "До питання про діелектриках", "Атмосферний електрику і земний магнетизм" (Київ, 1898); "До питання про діелектриках" (магістерська дисертація, ib., 1901); "Оптичний резонанс, як причина виборчого відображення і поглинання світла "(докторська дисертація, ib.
Коссаковська (Корвін-Коссаковська)

Коссаковська (Корвін-Коссаковська)

Коссаковська або Корвін-Коссаковська - польський графський і дворянський рід, герба слєповрон, висхідний до початку xV століття. Станіслав Йосипович Коссаковскій (помер в 1872 році) зведений в 1843 році в графське Російської імперії гідність, був сенатором, головою герольдії і членом державної ради Царства Польського.
Корф Модест Андрійович

Корф Модест Андрійович

Корф, Модест Андрійович - державний діяч (1800 - 1876). Закінчив курс в Царкосельского ліцеї, разом з Пушкіним, в 1817 році. У 1825 році на нього було покладено управління справами Височайше заснованих комітетів: 1) для підшукання способів до поліпшення стану міст і 2) для рівняння земських повинностей.
Корш Валентин Федорович

Корш Валентин Федорович

Корш, Валентин Федорович - талановитий журналіст і історик літератури (1823 - 1883). Навчався на історико-філологічному факультеті Московського і юридичному факультеті Петербурзького університетів. Був помічником редактора і редактором "Московских Ведомостей"; оживив газету, повідомивши її літературно-суспільний інтерес і давши широке місце ледь нарождавшимся тоді осторогу.
Коссовіч Ігнатій Андрійович

Коссовіч Ігнатій Андрійович

Коссовіч, Ігнатій Андрійович - філолог (помер в 1879 році). Закінчив Віленський університет. У 1847 році видав "Греко-російський словник". У 1870 році, захистивши в Київському університеті дисертацію на ступінь доктора римської словесності: "de Horatio Lyrico Poeta", зайняв в Варшавському університеті кафедру спочатку грецької, потім римської словесності, а також читав лекції з загальної історії.
Косов Сильвестр

Косов Сильвестр

Косов, Сильвестр - см. Сильвестр, митрополит Київський. Біографічний словник. 2000.
Архарів Микола Петрович

Архарів Микола Петрович

Архарів Микола Петрович - см. в статті Архарова. Біографічний словник. 2000.